Sakrifikoi Lukakun dhe Hakimin për 180 milionë euro, Interi vazhdon të notojë në borxhe

Në merkaton e verës Interi shiti dy lojtarë mjaft të rëndësishëm, Romelo Lukakun dhe Hakimin, të cilët ishin faktorët kryesorë në fitimin e titullit kampion. Zikaltërit arkëtuan rreth 180 milionë euro nga transferimi i dy futbollistëve, duke menduar se do të largonin krizën që ka kapluar klubin.

Megjithatë situata financiare në “Giuzeppe Meazza” është mjaft kritike. Sipas medias italiane “TG COM”, Interi ka një bilanc negativ prej 240 milionë eurove, pavarësisht sakrifikimit të dy lojtarëve kryesorë./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online