“Të mësojnë të pranojnë humbjen“, Tare i ashpër ndaj Romës: Edhe pas 4 ditësh merreni me arbitrin, penalltinë e pa vetëm VAR-i

Igli Tares nuk i kanë pëlqyer deklaratat e homologut të tij te Roma dhe këtë ka vendosur ta thotë hapur. I intervistuar përpara ndeshjes së sotme në Europa League, drejtori sportiv i Lacios është shprehur se verdhekuqtë duhet të pranojnë humbjen e të mos ankohen për gjyqtarin. Madje sipas Tares nëse kishte ekip që u penalizua nga vendimet e arbitrit, atëherë ai ishte Lacio.

“Sarri ishte shumë i befasuar nga atmosfera. Nuk më pëlqen ajo që bëri Roma pas ndeshjes, ishte një surprizë të shihje se pas katër ditësh ata flasin për gabimet e gjyqtarëve. A po i referohem Tiago Pintos? Po. Nuk na pëlqen ajo që ai ka thënë pas ndeshjes. Ne gjithashtu duhet të mësojmë të pranojmë humbjen dhe të nxjerrim më të mirën, siç bënë me fitoren e sotme.

Thjesht analizoni episod për episod për të parë se nuk kishte asnjë gabim të gjyqtarit kundër Romës. Në të vërtetë, në rast se ishte kundër Lazios. Ashtu si në rastin e goditjes së penalltisë së pretenduar, kërkesa për dëbimin e Leivas nuk ishte aty dhe penalltinë ndaj Zaniolo është diçka që vetëm Irrati në VAR e pa”, ka thënë Igli Tare./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online