VIDEO/ Lionel Mesi kthehet si “babagjyshi i Vitit të Ri” me 3 dhurata, i jep PSG-së përmbysjen ndaj Saint Etienne

Lionel Mesi e ka ndihmuar PSG që të përmbysi Saint Etienne në kampionat. Ylli argjentinas ka dhënë tre asist duke zhvlerësuar golin e parë të Bouanga. Marquinhos do të realizonte në fundin e pjesës së parë pas krosimit që i erdhi nga Mesi me goditjen e dënimit. Ndërkohë argjentinasi do të tregohej fantastik në golin e dytë që erdhi në minutën e 79.

Atje Mesi pasoi bukur për te Di Maria, duke e nxjerrë me portën e boshatisur. Refreni është përsëritur edhe me pasimin për te Marquinhos në minutën e fundit, teksa është kthyer si “babagjyshi i vitit të ri” duke shpërndarë dhurata. PSG arriti që të fitonte me shifrat 1-3 dhe të tre asist erdhën nga Mesi. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online