Kroacia është nderi i Ballkanit, eliminon Belgjikën nga Botërori dhe Maroku del i pari i grupit

0

Kroaci-Belgjikë ishte si një finale në ditën e sotme, Botërori i Katarit do të ishte me njërën pa këto dy Kombëtare.

Kroatët arritën të vazhdonin më tej dhe konfirmohen si nderi i Ballkanit. Një barazim 0-0 dhe me mundësi të shpërdoruara nga Lukaku, e dërgoi Belgjikën para kohe në shtëpi si vendi i tretë.

Kroacia mban vendin e dytë, ndërsa i pari gjendet Maroku. Këta té fundit fituan 1-2 ndaj Kanadasë falë golave të Zyiech dhe En Nesyri, teksa autogoli i Aguerd ngushtoi shifrat. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.