VIDEO/ “Kosova është Shqipëri”! E vërteta që sjellë acarimin, përplasen tifozët shqiptarë me ata serbë në Australi

0

Në ligën e tretë të futbollit në Australi ka pasur përplasje mes tifozëve shqiptarë dhe atyre serb. Ndeshja e zhvilluar mes Ëhite Eagle dhe North Sunshine u kthye në arenën e përballjes teksa të dy tifozeritë gjendeshin për të parë zhvillimin e ndeshjes.

Por pas thirrjeve të tifozëve shqiptarë: “Kosova është Shqipëri”, ka ardhur edhe reagimi i tifozëve serb. Fatmirësisht është ndaluar përplasja fizike e tyre, por nuk mund të bëhej asgjë për hedhjen e gurëve dhe objekteve të ndryshme. Sipasojë e këtyre trazirave të shkaktuara është plaogusr rëndë një tifoz i klubit serb, duke pasur probleme serioze me shikimin pasi u godit me gur. Gjithashtu janë lënduar lehtë edhe disa tifozë të tjerë dhe ka pasur dëme materiale në parking. /Sport Ekspres/

\

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.