Kishte frikë nga barazimi i Zenit, Alegri la fushën e lojës dhe nuk e pa rastin e fundit që rrezikonte Juventusi

0

Juventusi fitoi në transfertë ndaj Zenit në shifrat 0-1 falë golit të Kulusevskit. Ky i fundit realizoi në minutën e 86 dhe ndeshja rezultoi për bardhezinjtë ashtu si edhe pritej, e vështirë. Ndërkohë skuadra ruse tentoi gjithçka për të barazuar.

Mundësia e fundit ishte nga goditja e dënimit atje ku Juventusi ishte në panik. Gjithë tensionin e ka reflektuar edhe vetë trajneri Alegri. Ky i fundit zgjodhi që të mos e shoh rastin e fundit të Zenit dhe u largua nga pankina për t’u drejtuar te dhomat e zhveshjes pa u mbyllur ende ndeshja. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.