VIDEO/ Kërkoi një gol spektakolar nga distanca e largët, kur Shaqiri provoi të befasonte Portugalinë nga goditja e dënimit

0

Portugalia është duke udhëhequr me rezultatin 2-0 kundër Zvicrës në pjesën e parë të takimit. Portugezët kanë qenë më të rrezikshëm në sulm, megjithëse rastet e tyre i kanë pasur edhe helvetët. Pranë golit shkoi edhe Xherdan Shaqiri.

Futbollisti me origjinë shqiptare provoi të befasonte luzitanët nga goditja e dënimit. Distanca ishte mjaft e largët, por Shaqiri vendos të shënjestrojë portën dhe jo të krosojë në zonë. Goditja rezulton mjaft e rrezikshme, por një devijim i lehtë i murit mbrojtës e dërgon jashtë vijave kufizuese, fare pranë shtyllës së portës portugeze./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.