VIDEO/ Katër gola në tre ndeshje! Marvin Cuni shkëlqen në miqësoret e ekipit të Serisë A, realizon gol edhe ndaj Equipe Lazio

Marvin Cuni është transferuar te Frosinone e Serisë A me bekimin e trajnerit të ekipit italian. Ai e kërkon me ngulm sulmuesin e Shqipërisë për t’u përforcuar për kampionatin. Sinjalet janë të mira në miqësoret e para nga Cuni, megjithëse kanë qenë ndaj rivalëve thuajse amator.

Në ndeshjen e sotme, Frosinone e mbylli me shifrat 6-0 ndaj Equipe Lazio në pjesën e parë. Marvin Cuni arriti të realizonte golin e tretë në minutën e 15, teksa me portën e boshatisur, nuk e kishtë të vështirë që të gjente golin. Më herët Cuni ka realizuar dopietë kundër Rappresentativa Cittta di Mondragone dhe shënoi ndaj Ferentinos në miqësoren e dytë. /Sport Ekspres/