VIDEO/ Jasir Asani po bën heroin për Kisvardën, shënon dy gola dhe i jep shpresë për kualifikimin

0

Jasir Asani po kthehet në heroin e Kisvardës mbrëmjen e sotme. Klubi hungarez kishte humbur ndeshjen e parë 3-0 kundër Moldes, por shanset për kualifikim janë hapur sërish në Hungari. Ish-lojtari i Partizanit përfiton fillimisht nga një gabim në pasim i norvegjezëve, duke shmangur më pas portierin dhe për ta ndalur topin në rrjetë në minutën e 14 të takimit.

Ndërkohë në minutën e 19 ishte po ai që shënon golin e dytë për Kisvardën. Asani merr një pasim në zonë, nga ku nuk gabon me goditjen e tij. Tashmë mbeten ende 45 minuta për tu luajtur, ku hungarezëve u nevojitet 1 gol për ta dërguar sfidën në shtesa./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Video edited on Kapwing

Video edited on Kapwing

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.