VIDEO/ Ishin dy Barcelona në fushën e lojës! Mori goditjen për titull, shihni aksionet modele si e pësuan katalanasit

0

Barcelona ka marrë goditje të madhe sa i përket objektivit për t’u shpallur kampion në La Liga. Ekipi i Koeman ka barazuar në shifrat 3-3 kundër Levantes për t’i dhënë mundësinë kundërshtarëve që të shkëputen disi në këto javë të fundit të kampionatit.

Por këtë herë sfida ishte spektakolare dhe në fushë gjendeshin dy Barcelona. Mjafton që të shohim kombinimin mes lojtarëve të Levantes që i përafrohet magjisë së katalanasve. Një prej golave të tyre erdhi edhe falë gabimit të Lionel Mesit që i ka dhuruar topin.

Në atë moment falë dy kombinimeve të vetme me inteligjencën e lartë dhe realizimin fantastik, topi do të dërgohej në rrjetë. Goli i tretë që u realizua nga Levante ishte një tjetër aksion model që nisi nga mbrojtja dhe përfundoi me sukses. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.