VIDEO/ Improvizimi me Aleksin në qendër të mbrojtjes, një krosim i Inter Escaldes vendosi në rrezik gjithçka

Teuta është duke u përballur kundër Inter Escaldes teksa ndeshja e parë në Shqipëri u mbyll në shifrat 0-2. Durrsakët kanë fituar pjesën e parë në takimin e kthimit me rezultatin 0-1 falë realizimit të Plakut në minutën e 24. Këtë herë kundërshtari i Teutës po duket më tepër me veshjen modeste, ndryshe nga 90 minutëshi që u zhvillua në vendin tonë.

Megjithatë për shkak të largimeve në ditët e fundit, Martini mendoi që të improvizonte me Aleksin në qendër të mbrojtjes. I vetmi moment i rrezikshëm i Inter Escaldes ishte në minutën e 37 teksa pas krosimit në krahun e majtë do të gjendej lojtari kundërshtar tërësisht i lirë për të goditur portën. Fatmirësisht për ekipin kundërshtar që nuk kanë koordinimin e duhur. /Sport Ekspres/