VIDEO/ I tha “JO” të gjitha ofertave të tjera, Mandzukiç zbret për testet mjekësore te Milani

0

Mario Mandzukiç është afrimi më i ri i Milanit që mban vendin e parë në Serinë A, duke kërkuar ëndrrën e madhe për të fituar titullin kampion. Konkurrenca në këtë sezon është e madhe teksa Interi dhe Juventusi janë gati për të përfituar nga çdo gabim i kuqezinjëve.

Për këtë arsye nuk duhet t’i lihet në dorë asgjë rastësisë, ndërsa Manduzkiç siguron sulmin edhe në rastet kur do të dëmtohet Zlatan Ibrahimoviç. Sipas asaj që raporton “La Gazzetta dello Sport”, ish-sulmuesi i Juventusit ka refuzuar të gjitha ofertat vetëm për t’iu bashkuar Milanit.

Drejtuesit kuqezinjë kishin që në muajin dhjetor që ishin vendosur në kontakte me Mandzukiç. Gjatë ditës së sotme kroati ka zbritur për të bërë testet mjekësore, ndërsa ditën e nesërme do të hidhet edhe firma mbi kontratë. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.