VIDEO/ I shpëton ndeshjen në sekondat e fundit, Kamberi feston golin e parë me Aberdeen

0

Florian Kamberi po rigjen formën e duhur me rikthimin e tij në Skoci. Sulmuesi shqiptar është kthyer menjëherë në një element kyç për skuadrën e Aberdeen, me të cilët ka festuar sot edhe golin e tij të parë. Një gol ky që merr një vlerë akoma të madhe për faktin se i jep mundësinë skuadrës të qendrojë në lojë në Kupën e Skocisë.

Kamberi ka tundur rrjetën në sekondat e fundit të kohës së rregullt, duke e dërguar kështu sfidën në 30 minuta të tjera shtesë. Aberdeen-Livingston është në shifrat e barabarta 2-2 dhe ende nuk është mësuar ekipi që do të kalojë në fazën e ¼-ve të Kupës së Skocisë./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.