VIDEO/ I lënë zonën në dispozicion dhe flakin tutje kreun, Barcelona përmbyset në shtëpi nga Granada

Pas javësh të tëra kampionat, La Liga mund të njihte sot një emër të ri në krye të tabelës së renditjes. Barcelona kishte shansin e artë për të kapur kreun dhe për të lënë pas Atletikon e Madridit, por kjo mundësi është flakur tutje.

Leo Mesi zhbllokon shifrat në minutën e 23 dhe ky gol jep idenë se katalanasit nuk do të ndalen pa dalë nga fusha me 3 pikët në xhep. Megjithatë loja do të merrte një rrjedhë tjetër. Në minutën e 63-të Machis vendos baraspeshën, ndërsa në të 79-n minutë Granada përmbys rezultatin.

Në fakt goli i dytë do të vinte si një dhuratë nga Barcelona, teksa mbrojtja është tërësisht e papoziciunouar duke i lënë zonën në dispozicion Molinas. Ky i fundit i pashqetësuar nga askush e ndal topin në rrjetë. Takimi përfundoi kështu me rezultatin 1-2, me katalanasit që i vështirësojnë punët vetes në rrugën për titullin kampion./Halit Delibashi-Sport Ekspres/