VIDEO | Grumbullimi në “Copa America”, festë e çmendur në shtëpinë e Riçarlison!

0

Trajneri Tite ka zyrtarizuar ditën e djeshme listën e të grumbulluarve në kombëtaren e Brazilit për Kupën e Amerikës. Lista pati jo pak polemika, pasi mungojnë Uillian si dhe njeriu i momentit Lukas Moura.

Gjithsesi, në repartin ofensiv ka lojtarë si Nejmar, Gabriel Zhesus, Roberto Firmino si dhe Riçarlison. Pikërisht ky i fundit e ka festuar grumbullimin e tij si i çmendur.

Sulmuesi i Evertoni ka qenë në vendlindjen e tij në Brazil, në shtëpin e gjyshërve të tij, teksa priste me ankth publikimin e listës. Në momentin që ka dëgjuar emrin e tij, në shtëpi ka shpërthyer festa e çmendur. Pamjet e mëposhtme flasin vetë…

 

View this post on Instagram

 

@richarlison at his grandparents’ house as he got the news that he made the ?? squad for the Copa America… ??? @gazetaonline

A post shared by 433 (@433) on

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.