VIDEO | Goli më i çuditshëm në histori shënohet në Libertadores!

0

Episodet e çuditshme janë pjesë e futbolli dhe më i fundit ka ardhur nga Peruja, konkretisht në një ndeshje të Copa Libertadores.

Në përballjen mes vendasve të Alianza Limës dhe ekipit kilian të Palestinos, është shënuar një gol që do ju habisë jo pak. Në minutën e 18-të, Kosta godet dhe portieri mik reagon duke grushtuar, me topin që pas disa sekondash në ajër, përplaset në tokë dhe si pasojë e fallcos shkon në rrjetë.


Portieri i Palestinos mbetet i shokuar, pasi ky i fundit mendoi se topi përfundoi në goditje nga këndi. Gjithsesi, ekipi nga Kili përmbysi gjithçka dhe arriti të fitojë 1-2.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.