VIDEO | Gola dhe rrëshqitje me fytyrë në akull, Vladimir Putin dhuron spektakël dhe në… hokei!

0

Vladimir Putin është një ndër presidentët më të fuqishëm dhe ndër më të njohurit në Botë. Rusi njihet edhe si një tip shumë sportiv dhe ditët e fundit dhuroi një tjetër spektakël personal.

Sipas një tradite të përvitshme, presidenti rus ishte pjesë e një ndeshje hokeji, që u zhvillua  në Soçi. Në ekip me Putin luanin disa ish-lojtarë të Kombëtares së Hokejit të Rusisë, ndërsa në ekipin kundërshtar ishin disa ministra dhe miliarderë rus.

Personazhi i mbrëmjes ishe padyshim Putin, i cili shënoi tetë gola, me kundërshtarët e tij, të cilët më shumë mundoheshin ta lejonin të kalonte se sa ta pengonin. Sfida u mbyll me fitoren e ekipit të presidentit 14-7, ndërsa në fund në xhiron përshëndetëse, Putin rrëshqiti.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.