VIDEO/ Gjermania “hakmerret” dhe gjunjëzon Maqedoninë, “pancerat” janë të parët që kualifikohen për në Botëror

Gjermania mori “hakun” e ndeshjes së parë ndaj Maqedonisë së Veriut, duke fituar me rezultatin 0-4. “Pancerat” po kalojnë një formë spektakolare muajt e fundit dhe këtë e treguan edhe ndaj ballkanasve. Pas një pjese të parë të mbyllur 0-0, Havertz, Werner (2x) dhe Musiala gjynjëzojnë Maqedoninë e Veriut.

Me këtë fitore, Gjermanisa bëhet Kombëtarja e parë që arrin te kualifikohet në Botërorin e Katarit, teksa ka grumbulla 21 pikë, ndërsa ndjekësja më e afërt Rumania ka 13 pikë. Kur kanë mbetur vetëm dy ndeshje nga përfundimi i eleminatoreve, Rumania e ka matematikisht të pa mundur të barazojë me pikë Gjermaninë, edhe nëse kjo humbet të dyja sfidat e ardhshme./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online