VIDEO/ Franca tregon karakter, kampionët e Botës përmbysin me goleadë Australinë

Australia befasoi Francën që në minutat e para të ndeshjes. Goodëin tundi rrjetën që në minutën e 9, duke bërë të mendohet se mund të kemi një përsëritje të asaj çfarë ndodhi me Argjentinën më herët në ditën e sotme. Por kampionët në fuqi të Botës tregojnë karakter dhe përmbysin me goleadë australianët.

Rabiot kthen sërish baraspeshën në minutën e 27, ndërsa vetëm 5 minuta më vonë asiston për Giroud-në, i cili e çon shifrat në 1-2. Dy golat e tjerë do të shënoheshin në pjesën e dytë të ndeshjes dhe kishin si autor Mbappe-në (68‘) dhe Giroud-në (72‘)./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online