VIDEO/ Fitore e bindshme mes 7 golave kundër Lacios, Napoli rrit presionin për zonën Champions

0

Napoli fiton 5-2 ndaj Lazios dhe rrit presionin ndaj ekipeve që janë në zonën Champions. Skuadra e Gatuzos nuk gabon nnë këtë ndeshje kaq delikate dhe tashmë 6 javë nga fundi ka një kalendar mjaft të favorshëm për tu kualifikuar në kompeticionin më të rëndësishëm.

Napoli e nisi mjaft me vrull duke shënuar 2 gola brenda 12 minutave me Insigne dhe Politano. Në pjesën e dytë , Insigne gjen dhe golin e tretë, ndërsa Mertens shënon pokerin për Napolin. Immobile dhe Milinkovic Savic rrezikuan ekipin e Gatuzos, megjithatë Osimhen vulos gjithçka në 5-2./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.