VIDEO/ Festë çlirimi për kualifikimin dhe shpëtimin nga lëvizjet, Teuta feston pas kalimit në turin e tretë në Conference League

0

Teuta ka arritur të kualifikohet në turin e tretë të Conference League. Durrsakët arritën të fitonin kundër Inter Escaldes me rezultatin 2-0 duke kaluar në 30 minutat e shtesës pasi kishin humbur me të njëjtin rezultat në shtëpi.

Heroi ishte Plaku që i dha mundësinë Teutës për të shpresuar te kualifikimi, ndërsa Kallaku shënoi nga penallti golin e përmbysjes. Menjëherë do të niste edhe festa e çlirimit te durrsakët pasi rrezikuan shumë ndaj kundërshtarit modest dhe në rast dështimi mund të fillonin ndryshimet e mëdha në skuadër. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.