VIDEO/ “Eriksen”! Vala emocionuese e tifozëve, finlandezët dhe danezët bëhen bashkë në kor

0

Momenti dramatik ka ardhur në përballjen mes Danimarkës dhe Finlandës. Në minutën e 43 mesfushori Eriksen ka pêsuar atak kardiak duke u rrêzuar pa ndjenja në tokë. Mes dramës së madhe dhe reagimit të lojtarëve danez që treguan se gjendja ishte kritike, tifozët janë bërë bashkë duke kënduar në kor. Mbështetësit finlandez dhe ata danez kanë përmendur emrin e Eriksen për t’i dhënë mbështetjen në këtë moment të vështirë./Sport Ekspres/

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.