VIDEO/ Enriko Papa feston me shqiponjë në ndeshjen e parë në Turqi, i shënon ekipit të Balajt, Bardhit dhe Marës

Enriko Papa ka arritur që të shënojë që në ndeshjen e parë në Turqi. Ish-kapiteni i Botoshanit është pjesë e Rizesporit që luan në ligën e parë. Në ditën e djeshme ka pasur derbi shqiptar ndaj Keciorengui, atje ku i ndanë në barazimin 1-1.

Nga njëri krahë ishte Papa dhe në tjetrin gjendeshin Bekim Balaj, Bardhi dhe Mara. Goli i Papës ka ardhur në minutën e 49, teksa me një nuhatje fantastike ka dhënë devijimin e topit për ta dërguar në rrjetë. Menjëherë pas shënimit të golit nisi edhe festa me shqiponjë. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online