Pak ditë na ndajnë nga fillimi i sezonit të ri, zbardhet kalendari i javës së parë të “Abissnet Superiore”-s

Më pak se një javë na ndan nga ngritja e siparit për sezonin e ri të “Abissnet Superiore”-s. Edicioni 2022/23 do të fillojë m datën 19 gusht me një sfidë të rëndësishme si ajo mes Kukësit dhe Tiranës. Të premten në orën 17:00, verilindorët presin kampionët në fuqi, Tiranën, në stadiumin “Kukës Arena”.

Java e parë vijon ditën e shtunë, kur do të zënë vend dy përballje. Erzeni pret në “Niko Dovana” Vllazninë në orën 17:00, ndërsa 2 orë e gjysmë më vonë do të luhet ndeshja mes Partizanit dhe Egnatias. Ndërkohe, të dielën do të zhvillohen paralelosht dy takime në orën 17:00. Bëhet fjalë për ndeshjet Laçi-Teuta dhe Bylis-Kastrioti./Sport Ekspres/

Java e parë e “Abissnet Superiore”-s:

E premte, 19 gusht

17:00 Kukësi – Tirana

E shtunë, 20 gusht

17:00 Erzeni – Vllaznia

19:30 Partizani – Egnatia

E dielë, 21 gusht

17:00 Laçi – Teuta

17:00 Bylis – Kastrioti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online