VIDEO/ Ëndrra realizohet, shënon me penallti përpara ultrasve në moshën 94-vjeçare

0

Ëndrrat nuk kanë moshë dhe më mirë se askush tjetër këtë e di “gjyshi Roi”. Një personazh, i cili realizoi dëshirën më të madhe, as më shumë e as më pak, por në moshën 94-vjeçare.

I moshuari është tifoz i Notts Kaunti, një prej pesë klubeve më të vjetër në historinë e futbollit. Edhe pse i sëmurë prej shumë vitesh dhe hyri në stadium me ndihmën e një karroce me rrota, gjyshi Roi ekzekutoi një penallti në stadiumin e tij.

Gjithçka e bëri me fanellën e ekipit te zemres të veshur dhe pikërisht në portën poshtë tribunës së tifozëve ultras. Imazhet janë fantastike, emocione të papërshkruheshme, të cilat prekën të gjithë të pranishmit dhe trajnerin e ekipit, Harri Kjuëll.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.