VIDEO/ Eleminuan vetëm Tiranën dhe nuk shohin më dritë, Dudelange largohet nga Europa League me një ndeshje

0

Dudelange mund t’i thotë lamtumirë Europa League vetëm me një ndeshje. Kampionët e Luksemburgut nuk mund të përballonin Malmon në transfertë duke u mundur me shifrat 3-0. Kartoni i kuq i marrë në pjesën e parë i goditi më tepër miqtë, që u dorëzuan totalisht në të dytën.

Ndërkohë te Malmo gabuan edhe një penallti para se të nisnin festivalin e golave. Më herët Dudelange u eleminua nga Pyunik Yerevan nga Champions League. Mjaftoi vetëm një sukses i arritur kundër Tiranës në fazën e parë dhe ekipi i Luksemburgut ka siguruar automatikisht fazën e Play Off të Conference League. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.