VIDEO/ Ekzekutimi i saktë nga goditja e dënimit për të arritur te goli, por Dinamo ndalet me Korabin

Dinamo po vazhdon me miqësoret përgatitore për nisjen e sezonit të ri. Kryeqytetasit kanë barazuar me shifrat 1-1 kundër Korabit. Goli i vetëm është shënuar nga ana e Skukas në pjesën e dytë, ndërsa Korabi kalon në avantazh që në pjesën e parë. Pritshmëritë janë të larta për Dinamon që ka marrë emra “të frikshëm” në merkaton e verës.

Në miqësoret e zhvilluara nuk ka rëndësi rezultati i arritur, por loja dhe mënyra sesi arrihet te goli. Gjatë kësaj kohe te Dinamo kanë treguar se cilësitë po nisin që të japin spektakël që nga ky moment. Skuka arriti të realizojë pas një ekzekutimi të goditjes së dënimit që erdhi në mënëyrë të befasishme për të tundur rrjetën. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online