VIDEO/ E gjithë sfida vendoset për dy minuta, Chelsea i zbeh Manchester United-it shpresat për Champions League

Supersfida e sotme mes Chelsea-t dhe Manchester United-it përfundoi me rezultatin 1-1. Miqtë kaluan të parët në avantazh me golin e Marco Alonso, por vetëm 2 minuta me vonë Cristiano Ronaldo barazoi shifrat. Të dy golat u shënuan në fillimin e pjesës së dytë.

Me këtë barazim Chelsea vazhdon të qëndrojë në vendin e 3-të të Premier League-s ndërsa “djajtë e kuq” mbeten në vendin e 6-të me 5 pikë diferencë nga vendi i 4-t. Me vetëm 3 ndeshje të mbetura, tashmë shpresa për të luajtur në Uefa Champion League sezonin e ardhshëm është zbehur për Manchester United-in./Elio Hajdari-Sport Ekspres/