VIDEO/ Dy përmbysje brenda 90 minutave! Në Turqi bëhet spektakël, Elbasan Rashani shënon dy gola

0

Në Turqi po zhvillohet futbolli me shumë emocione dhe me rezultate tërësisht të paparashikueshme në këto javë të fundit. Për vetë mënyrën sesi po shkon historia e ndeshjeve gjatë 90 minutave nuk kanë munguar as akuzat për trukimin e tyre mbi lojtarë të caktuar, por ende nuk është faktuar asgjë. Këtë herë ndalemi te Denlizpor-Erzurumspor, dy ekipe që renditen në vendet e fundit dhe janë pranë rënies nga elita e futbollit turk. Dy përmbysje kanë ndodhur në këtë takim dhe heroi është Elbasan Rashani, lojtari i Kosovës.

Basan shënoi që në minutën e dytë për Erzurumsporin, por vendasit e përmbysën rezultatin me dopietën e Rodallega vetëm pak pas nisjes së pjesës së dytë. Në minutën e 56 do të vinte momenti i aktivizimit të Elbasan Rashanit. Ky i fundit shënoi dy gola për t’i dërguar shifrat në 2-3, duke përmbysur për herë të dytë historinë e takimit. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.