VIDEO/ Dy përmbysje brenda 90 minutave! Në Turqi bëhet spektakël, Elbasan Rashani shënon dy gola

Në Turqi po zhvillohet futbolli me shumë emocione dhe me rezultate tërësisht të paparashikueshme në këto javë të fundit. Për vetë mënyrën sesi po shkon historia e ndeshjeve gjatë 90 minutave nuk kanë munguar as akuzat për trukimin e tyre mbi lojtarë të caktuar, por ende nuk është faktuar asgjë. Këtë herë ndalemi te Denlizpor-Erzurumspor, dy ekipe që renditen në vendet e fundit dhe janë pranë rënies nga elita e futbollit turk. Dy përmbysje kanë ndodhur në këtë takim dhe heroi është Elbasan Rashani, lojtari i Kosovës.

Basan shënoi që në minutën e dytë për Erzurumsporin, por vendasit e përmbysën rezultatin me dopietën e Rodallega vetëm pak pas nisjes së pjesës së dytë. Në minutën e 56 do të vinte momenti i aktivizimit të Elbasan Rashanit. Ky i fundit shënoi dy gola për t’i dërguar shifrat në 2-3, duke përmbysur për herë të dytë historinë e takimit. /Sport Ekspres/