VIDEO | Dredhi e çmendur, veprimi i mbrojtësit algjerian bën xhiron e botës

Algjeria dhe Bregu i Fildishtë u ndeshën ditën e djeshme për të përcaktuar skuadrën  që do të priste në biletën për në gjysmëfinalet e Kupës së Kombeve të Afrikës. Verdiktin përfundimtar e dhanë goditjet e 11-metërshave, ku fati i buzëqeshi algjerianëve.

Megjithatë, video që po bën xhiron e botës, nuk janë festimet e algjerianëve ose lotët e afrikano-perëndimorëve, por një gjest i shëmtuar anti-sportiv i mbrojtësit Remi Bansebaini.

Futbollisti algjerian ka menduar të përdorë një dredhi për të nxjerrë nga loja sulmuesin Uilfred Zaha, duke simuluar një goditje me bërryl. Në fakt gjithccka ishte i menduar nga Bansebaini, i cili mori dorën e kundërshtarit dhe goditi veten. Zaha e kishte një të verdhë nga një faull i mëparshëm, por fatmirësisht arbitri mori vendimin e drejtë duke e kuptuar dredhinë e algjerianit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online