Browsing Tag

algjeri

Mane kundër Mahrez, sot zgjidhet mbreti i Afrikës

Sot do të luhet finalja e madhe e Kupës së Afrikës, me Algjerinë dhe Senegalin që do të përplasin “brirët”. Mane luan kundër Mahrez, një duel titanësh, që duket se nuk mbaroi me përfundimin e Premier League. Mane triumfoi përballë Mahrez…

VIDEO | Çmenduri, magjia e Mahrez çon në finale Algjerinë

E pabesueshme ajo që ka ndodhur mes Algjerisë dhe Nigerisë në gjysmëfinalen e dytë të Kupës së Afrikës. Algjeria ia doli të triumfojë në sekondat e fundit të takimit, falë një supergoli të Riad Mahrez në minutën e 90+4’. Fillimisht, në…