VIDEO/ Dramë në Katar! Shpërthen flaka e madhe pranë stadiumit ku do të luajë sot Argjentinë-Meksikë, po rrezikon seriozisht edhe tifozët

Autoritetet nga Katari kanë konfirmuar se një zjarr i madh ka rënë jo shumë larg stadiumit Lusail, ku sonte do të luhet ndeshja mes Argjentinës dhe Meksikës. Zjarri ka rënë në një godinë që po ndërtohet dhe gjithçka është shumë pranë stadiumit Lusail, zonës së tifozëve, por edhe zonës ku ndodhet strehimi për tifozët e mbërritur në Katar.

Sigurisht, të gjithë u shqetësuan menjëherë se si do të përhapej zjarri drejt zonës ku ndodhen tifozët, sidomos pasi u pa një re e madhe e zezë tymi.  Në rrjetet sociale janë shfaqur video dhe foto dramatike të zjarrit, ndërsa po luftohet nga banorët vendas dhe zjarrfikësit që kanë mbërritur në vendngjarje. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online