VIDEO/ Dashuria për ekipin i çon drejt çmendurisë, tifozët e Liverpool-it marrin gomonet për të shkuar në Francë

Nëse mendoni se futbolli është vetëm një sport, e keni shumë gabim. Mijëra tifozë lidhen emocionalisht me skuadrën e tyre, duke arritur dhe në episode ekstreme. Një grup tifozësh të Liverpool-it kishin prenotuar avionin për në Francë ,por fluturimi i tyre u anullua. Dëshira e madhe për të përkrahur ekipin e zemrës i ka shtyrë drejt çmendurisë.

Ata kanë marrë një gomone me qera dhe kanë udhëtuar nga Anglia në Francë. Duke rrezikuar jetën mes detit dhe të ftohtit kanë zbarkuar në tokë dhe kanë marrë dhe 2 trena për të mbërritur në Paris. Tifozët e ‘Reds’ kishin vetëm një qëllim dhe ia arritën të gjenden pranë ekipit të tyre në finalen e Uefa Champion League. Ndeshja do të zhvillohet në orën 21:00 dhe këta tifozë meritojnë të shpërblehen me fitore për këtë sakrificë për ekipin që dashurojnë./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online