VIDEO/ Çfarë gafe qesharake! Erdhi për të zënë vendin e Strakoshës, portieri i ri i Lacios harron regullin bazë dhe merr të kuq për 5 minuta

0

Lacio ka përmbysur mbrëmjen e sotme Bolonjën dhe largohet nga “Olimpiko” me fitoren 2-1. Megjithatë ndeshja nisi në mënyrën më të keqe të mundshme për bardhekaltrit. Portieri që erdhi në kryeyqytet për të zëvendësuar Tomas Strakoshën bën debutimin që nuk do e kishte imagjinuar as në ëndrrat e tij më të këqija.

Vetëm 5 minuta dhe Maksimiano largohet nga fusha me karton të kuq. Arsyeja? Gardiani harron rregullat bazë të portierit, duke kontrolluar topin me dorë jashtë zone. Një gafë qesharake, e cila vështirë se ndodh edhe në nivelet amatore të futbollit./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Video edited on Kapwing

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.