VIDEO | Çfarë diagonale e hidhur, Rexhbecaj e mbyll sezonin me gol

0

Volfsburgu “shkërmoqi” 8-1 Augsburgun në shtëpi. “Ujqërit” e mbyllën kampionatin në vendin e gjashtë me 55 pikë dhe sezonin e ardhshëm do të luajën në Ligën e Europës.

Autor i njërit prej golave ishte edhe Elvis Rexhbecaj. Mesfushori 21-vjeçar e nisi sfidën si titullar dhe gjeti rrugën e rrjetës në minutën e 60-të. Një gol shumë i bukur nga ana e lojtarit të talentuar.

Rexhbecaj rinovoi kontratën me Volfsburgun deri në verën e vitit 2023 para një jave, ndërsa ky ishte gol i dytë në kampionat për të në sezonin që sapo u mbyll. Djali nga Prizreni nuk ka zgjedhur akoma se cilën kombëtare do të përfaqësojë, pasi shpreson ende në një ftesë nga Gjermania.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.