VIDEO/ Atalanta ia bën punën vetes të vështirë, skuadra e Gjimshitit rrezikon kualifikimin

0

Atalanta nuk ia ka dalë të marrë 3 pikët mbrëmjen e sotme. Ekipi zikaltër ka barazuar me shifrat 1-1 kundër Midtjylland në Bergamo. Një rezultat aspak pozitiv ky për skaudrën italiane që ia bën më të vështirë punën vetes. Danezët marrin sot pikën e parë në 5 ndeshej të luajtura dhe kjo tregon qartë përse Atalanta duhej të synonte vetëm për fitore.

Nëse bergamaskët do të kishin triumfuar sot, atëherë në Bergamo do të kishte festë kualifikimi. Megjithatë një gjë e tillë nuk ndodhi dhe tashmë kalimi në fazën tjetër vihet në rrezik nga ekipi ku luan edhe mbrojtësi shqiptar, Berat Gjimshiti. Në përballjen e fundit do të luajnë kartat kundër Ajax-it, i cili e gjen veten në renditje vetëm 1 pikë më pak se djemtë e Gasperitin, për këtë arsye pritet nëj duel i luftuar deri në sekondën e fundit, pasi ka vlerën e kualifikimit./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.