Varan i shtohet listës së rinovimeve në Madrid

Mbrojtësi francez Rafael Varan është bërë lojtari i radhës i Realit të Madridit, i cili ka ripërtërirë kontratën me gjigantët spanjollë.

Ai ka firmosur një kontratë të re nme madrilenët deri në vitin 2022. Mbrojtësi është kthyer në një figurë qendrore në Realin e Zinedin Zidanit, duke u konfirmuar titullar në mbrojtje në krah të kapitenit Serxhio Ramos.

Ai është pjesë e Realit fitues i 3 Champions, si dhe 10 trofeve të tjerë të rëndësishëm, ku futen 2 tituj në Spanjë, dy botërorë klubesh dhe 3 superkupa të Evropës. Edhe pse vetëm 24 vjeç ai numëron 196 ndeshje me Realin dhe më vonë gjatë tetoit në takimin kundër Eibarit do të arrijë shifrën 200.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online