“U tregove injorant”! Presidenti i La Liga i jep “shuplakë” Perezit: Nuk lëvizet klandestin dhe të fshehësh…

0

Presidenti i La Liga, Javier Tebas, ka dhënë goditje të fortë për iniciatorin e Superligës Europiane, Perez. Kjo goditje vjen për kreun e Realit të Madridit pasi ka marrë fund ideja e krijimit të kompeticionit të ri. “Drejtuesit e Superligës tregon injorancën e thellë për industrinë e futbollit.

Ka pasur mungesë respekt për të gjitha ekipet në La Liga. Nuk më pëlqen të flas për tradhëti, por kur fsheh diçka, bën lëvizje si klandestin, nuk i bën mirë të tjerëve. Reali është në disa organe të La Liga, janë pyetur disa herë nëse fshihej ky projekt dhe gjithmonë e kanë mohuar. Superliga ishte e rrezikshme për futbollin”, tha Tebas. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.