U propozua edhe përjashtimi i Realit të Madridit nga Champions League, merret vendimi për madrilenët

0

Real Madridi ishte klubi ideator i Superligës Europiane, ku mendohej se presidenti Fiorentino Perez do të ishte lideri i kësaj organizate. Megjithatë, kjo strukturë u “dogj” shumë shpejt, pasi skuadrat angleze bën menjëherë tërheqjen.

Uefa kërcënoi Realin e Madridit me përjashtimin nga Champions League. Por ditën e sotme, gjithçka është sqaruar dhe Reali i Madridit do të jetë pjesë e Uefa Champions League. Madrilenët janë në gjysmë finale dhe do të tentojnë fitimin e Kupës së 14-të në historinë e saj. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.