Trajneri që rrëmbeu vëmendjen e botës me Arabinë Saudite paralajmëron largimin: Nuk kam CV si Zidani, por jam gati për nivele më të larta

0

Trajneri që ka rrëmbyer vëmendjen e botës deri tani në Katar është padyshim Renard i Arabisë Saudite. Në ndeshjen e parë arriti të mundte Argjentinën, ndërsa fjalimi i tij i përmbysjes në dhomat e zhveshjes ishte i nivelit tjetër. Mënyra sesi i motivoi lojtarët ishte për t’u duartrokitur, ndërsa Arabia Saudite është vetëm një hap larg kualifikimit historik.

“Unë nuk jam një trajner me CV që mund të zgjedhë se ku dëshiron të shkojë si Zidane. Por mendoj dhe jam i bindur se mund të stërvit Kombëtaret e nivelit më të lartë, të afta për të luajtur në një kompeticion të tillë. Është bindje”, tha Renard. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.