Trajneri i Vallecanos tregon si e ndali Robert Lewandowskin në debutim te Barcelona, i jep meritat mbrojtësit të Shqipërisë

0

Ivan Balliu ka treguar një tjetër paraqitje të mirë. Në ndeshjen e parë të sezonit të ri kundër Barcelonës, mbrojtësi i Shqipërisë e nisi nga minuta e parë në Camp Nou dhe mori komplimentet e trajnerit. Një barazim pa gola që do të thotë shumë për Vallecanon, ndërsa tekniku Iraola tregon sesi u ndal Lewandowski në debutim.

“Lejeune ka bërë një punë shumë të mirë së bashku me Ivan Balliun dhe Cantenan për të mbuluar Robert Lewandowski. Ne kemi në bazë lojtarë me shumë cilësi”, u shpreh trajneri i Vallecanos duke duartrokitur performancën e lojtarit kuqezi. /Sprot Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.