Trajneri i Fejnordit frustrohet me arbitrin e katërt, Arne Slot: Tipike e ekipeve të Murinjos, loja e Romës u ul rreth gjyqtarit të katërt

0

Trajneri i Fejnordit nuk e ka marrë lehtë humbjen e sotme në “Air Albania“ kundër Romës. Arne Slot ka shprehur irritimin e tij ndaj gjyqtarit të katërt në intervistën pas ndeshjes finale. Kreu i pankinës së Fejnordit ka thënë se 5 minuta shtesë ishin të pamjaftueshmë, duke marrë në konsiderat vonesat e shumta të lojës.

“Ju e dini se do të keni një kohë të vështirë kundër italianëve nëse e zbuloni herët, veçanërisht me një ekip të Zhoze Murinjos. Dhe pastaj do të merrni edhe shumë pak kohë shtesë për të luajtur. Kishte kaq shumë zëvendësime, momente të zgjatjes së kohës, momente VAR-i, quajini si të doni. Atëherë 5 minuta janë vërtet shumë pak. E gjithë loja e njerëzve të Romës u ul rreth gjyqtarit të katërt. Ata bënë punën e tyre. Më pas kam shprehur frustrimet e mia nga gjyqtari i katërt”, ka deklaruar Arne Sloti./Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online