Tragjedi madhore në Brazil, zjarr në qendrën stërvitore të Flamengos

0

Një zjarr me përmasa të mëdha përfshiu Ninho do Urubu, qendrën stërvitore të Flamengos në Vargem Grande, Zona Perëndimore e Rio de Janeiro.

Ngjarja ndodhi pasditen e së enjtes me orën lokale dhe zjarrfikësit, që e shuan zjarrin pas 2 orësh përpjekje dhe sforcimi maksimal, kanë bërë të ditur se 10 persona kanë humbur jetën. Ndërkaq, tre persona janë në gjendje të rëndë.

Nuk dihet ende identiteti i viktimave, por në qendrën stërvitore stërviteshin dhe flinin edhe shumë futbollistë të rinj të klubit.

Ndërkaq, Rio de Janeiro është përfshirë nga moti i keq dhe një stuhi me përmasa të frikshme u ka marrë jetën 5 personave në qytet. Edhe selia e Flamengos, në Gávea, ka pësuar dëme të konsiderueshme, siç shihet nga fotot, por klubi i famshëm brazilian tashmë është në ankth për tragjedinë në qendrën stërvitore dhe nuk e ka kush mendjen te dëmet e shkaktuara nga stuhia në selinë e vet.

Chuva e fortes ventos arrancaram várias árvores na sede rubro-negra â?? Foto: Reprodução / internet

Acessos de carros na Gávea se transformaram numa piscina â?? Foto: Reprodução / Internet

Área da piscina da Gávea amanheceu desta forma após o temporal â?? Foto: Reprodução / Internet

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.