Tomori mbyll merkaton, publikon listën e federimeve

0

Tomori e ka mbyllur merkaton me afrimet e portierit Everst Bracce dhe sulmuesi Denis Dyca. Drejtuesit beratas realizuan objektivat e tyre dhe tashmë trajneri Gersi Arbri duhet të bëjë gati skuadrën për nisjen e kampionatit.

Ndërkohë klubi beratas ka bërë publik listën e 25 lojtarëve që do të jenë pjesë e Tomorit për sezonin 2018-2019. Janë disa ndryshimet e bëra gjatë kësaj vere, ndërkohë që do synohet të rivalizohet për vendet e para në klasifikim. Renditja në pesëshen e parë është detyrim.

LOJTARËT E FEDERUAR NGA TOMORI

PORTIERË: Mikel Kaloshi, Everest Braçe, Ermal Hoxha (moshat)

MBROJTËS: Ervis Çaço, Zhan Rodrigo, Dritmir Beci, Armin Mujkiç, Doraldo Paja, Xhuliano Serdari, Andre Markioni de Oliveira, Denis Xherimeja, Egland Lamaj

MESFUSHORË – Eristotel Koleci, Kristi Joti, Ardian Gega, Salvador Gjonaj, Genald Sharavolli, Brajt Frajdei, Klevis Shaqe, Endri Mersini, Ariel Drabo, Flamur Ruçi

SULMUES: Kingslei Ogdobike, Denis Dyca, Klaudio Mahmutaj, Aldo Dervishi

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.