Tmerr në Romë, aksident në metro dhe plagosje me thikë afër stadiumit

0

Skena të tmerrshme janë regjistruar sot në Romë, me tifozë rusë që ishin në metro duke shkuar në stadium për ndeshjen e Champions League Roma-CSKA e Moskës, kur një nga shkallët lëvizëse në metro pësoi difekt dhe njerëzit përfunduan njëri mbi tjetrin, me shumë të plagosur dhe pamje të frikshme.

Rreth 30 persona mbetën të plagosur dhe 4 prej tyre janë plagosur rëndë.

Në rrjetet sociale janë shpërndarë video e foto që tregojnë skenën e frikshme, ndërsa ka edhe foto me njolla gjaku në tokë.

Ndërkaq, jashtë stadiumit ka pasur përplasje të egra mes tifozëve dhe agjencia e lajmeve ANSA ka raportuar për një tifoz rus të plagosur me thikë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.