Teuta, sot miqësorja e radhës në Itali

Erdhi momenti i miqëosres së katërt për Teutën në tokën italiane. Siç bën me dije faqja zyrtare e klubit durrsak, kundërshtari i sotëm është Sanmaureze, ekip i kategorive të ulëta në vendin fqinj. Ndeshja luhet në orën 18:00 dhe trajneri Gugash Magani do të testojë të gjithë futbollistët që ka në dispozicion. Deri tani Teuta ka luajtur tre miqësore në Itali, ku ka humbur me Çezenën, ka fituar me Riçonen dhe ka barazuar me Vis Pezaron. Më shumë vëmendje trajneri peqinas do t’u kushtojë lojtarëve të ardhur së fundi në ekip, pasi po mendon tashmë për kristalizimin e formacionit. Durrsakët, përveç miqësores së sotme, pritet të zhvillojnë edhe dy të tjera para kthimit në Shqipëri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online