Teuta nis miqësoret, e mund rivali çek

0

Teuta ka luajtur sot miqësoren e parë në Antalia, duke u ndeshur me çekët e Slovackos. Bëhet fjalë për një ekip të kampionatit çek, që këtë sezon po vuan dhe është në vendet e fundit në renditje, por për Teutën ishte një test i shkëlqyer, sepse kampionati çek është më lart se i yni.

Përfundoi 1-0 për çekët, që shënuan në pjesën e dytë, kur një gjuajtje nga Jan Navratil (80′) u dvijua në portë nga një mbrojtës i Teutës.

Ishte një sfidë eekuilibruar, me Teutën që luajti mjaft mirë në pjesën e parë dhe krijoi edhe disa raste për shënim, ndërsa në pjesën e dytë trajneri Nica hodhi në fushë shumë lojtarë stoli, për të vëzhguar edhe të rinjtë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.