Laçi shkëlqen në Krujë, shënon edhe vlonjati Beqaj

0

Laçi ka luajtur sot një ndeshje miqësore në Krujë kundër Kastriotit, sfida e dytë miqësore për kurbinasit në vitin e ri, pas barazimit 1-1 kundër Dinamos.

Këtë radhë skuadra e drejtuar nga Gentian Mezani shkëlqeu, duke fituar 4-1.

Ashtu si ndaj Dinamos, personazhi kryesor i Laçit ishte sulmuesi Xhixha, i cili shënoi në minutat 24 e 52, ndërkohë që Ansi Nika kishte shënuar në fund të pjesës së parë dhe vlonjati i afruar në janar nga Teuta, Arbër Beqaj, shënoi në minutën e 50-të.

Për Kastriotin, që zhgënjeu ndaj një rivali të Superiores, golin e vetëm e shënoi Xhaferri në minutën e 67-të.

KASTRIOTI – LAÇI                        1-4

GOLAT: Xhaferri 67′ / Xhixha 24′, 52′, Nika 44′, Beqaj 50′

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.