Tërbuni gati, lista e skuadrës pukjane me disa të huaj

Tërbuni i këtij sezoni është një ekip më solid dhe me ambicie të qarta. Skuadra pukjane do të synojë që të ngjitet në Superiore dhe ka afruar disa lojtarë vendas dhe të huaj. Tërbuni zhvilloi edhe një miqësore me skuadrën e Portos U-19, ku skuadra e Krepit fitoi me rezultatin 4-1. Golat u shënuan nga Prendi (2), Nimani dhe Saliaj. Në këtë miqësore, trajneri i skuadrës pukjane ka aktivizuar të gjithë lojtarët që kishte të gatshëm. Nga lista e federimeve, vihet re se pukjanët kanë regjistruar edhe disa lojtarë të huaj. Me shumë gjasa, skuadra e trajnerit Kreshnik Krepi do të synojë kreun e renditjes në Kategorinë e Parë dhe ngjitjen në elitë. Tifozët pukjanë janë optimistë dhe besojnë shumë në realizimin e synimit që ka skuadra e tyre e zemrës.

SKUADRA E TËRBUNIT

Portierë

Fabiol Rexhepi

Jurgen Mehidri

Mbrojtës

Dritmir Beci

Izmir Balaj

Serdar Zagani

Brilant Hasaj

Arbër Shytani

Elvis Rustemi

Janot Tadjong

Mesfushorë

Donald Saliaj

Marsel Hebibasi

Vahedin Pepaj

Armando Mezini

Eligor Palushi

Florid Taku

Senad Leka

Besar Mustafaj

Jozef Ujka

Stivi Shaba

Sulmues

Suad Hoxhaj

Kujtim Dallnesi

Valdano Nimani

Ergys Neziri

Armando Blinishta

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online