Telashet nuk kanë të sosur për Eros Grezdën, sulmuesi shqiptar mbyll vitin me Osijekun

0

Telashet nuk kanë të sosur për Eros Grezdën, Atëherë kur dukej se gjithçka ishte hedhur pas dhe karriera e tij do të merrte për mirë vjen një tjetër problem që pritet ta lërë jashtë fushe për një kohë të gjatë. Sulmuesit shqiptar i duhet t’i nënshtrohet një tjetër operacioni në këmbën e tij të majtë, të cilën e ksihte operuar më parë në fillim të muajit qershor.

Megjithatë një kartilagj i këputur ka bërë që dhimbjet ta shoqërojnë gjatë seancave stërvitore me klubin. Në këto kushte rruga e vetme ka qenë ndërhyrja kirirgjikale. Grezda ka kryer operacionin ditën e sotme, ndërsa me shumë mundësi ky vit do të jetë i mbyllur për të me Osijekun. Koha e rikthimit të tij sërish nën urdhërat e trajnerit pritet të jetë në gjysmën e dytë të sezonit./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.